שכחתם לקנות אוכל לכלב/חתול?
חנות חיות באינטרנט, מהיום למחר
http://www.Inter-Pet.co.il

שוב נסתם הביוב? הזמינו ביובית
24 שעות ביממה
http://www.Vantura.co.il

מכירים ניצול/ת שואה? העניקו לו/ה טיפול
דיקור סיני/שיאצו בחינם!
www.Yang-Yin.com

קישורים מגוגל


פיני גרשון חזר למכבי תל אביב, מה יקרה?
השנה אבודה, אבל בשנתיים הבאות זה זמן פיני
השנה אבודה, אבל גם בעתיד פיני לא יעזור
טעות גדולה, אפי היה צריך להישאר
אם דרון דרוקר מגיע, יהיה טוב
הבחירה האולטימיטיבית למכבי תל אביב
תארים כבר מהשנה הקרובה!


הרשמה לדיוור
שם מלא:
אימייל:


מיקום: איצטדיוני כדורגל בעולם > קאמפ נואו

קאמפ נואוקאמפ נואו
קאמפ נואו
הקאמפ נואו (לפעמים נקרא גם הנואו קאמפ) הוא אצטדיון כדורגל בברצלונה,ספרד

האצטדיון הוא המגרש הביתי של מועדון הכדורגל ברצלונה. הוא ידוע בתור אחד מהאצטדיונים הגדולים בעולם. נתוני האיצטדיון תכולה: 98,600 גדלי המשטח: אורך: 105 מטר רוחב: 72 מטר נפתח: 24 בספטמבר 1957 שם רשמי: נואו אסטדי דל פוטבול קלאב ברצלונה היסטוריהקולות להרחבת איצטדיונה הקודם של בארסה (ה"לס קורטס") עלו כבר בראשית 1948, אולם התעצמו ביוני 1950, עם הגעתו של לדיסלאו קובאלה לקבוצה הראשונה. ה"לס קורטס", אחרי מספר הרחבות הגיע לקיבולת המקסימלית שלו: כ 60,000 מקומות ישיבה. הנשיא דאז, אגוסטי מונטאל, ראה בחזונו קיר בלאוגרנה שילווה את ה"קראק" החדש שלו. ההנהלה שלו רכשה קרקע רחבת היקף, סמוך מאוד למיקומו של האיצטדיון הקודם.

תהליכים ביורוקרטים ומחלוקת בהנהלה בנוגע למיקום האיצטדיון ומבנהו עצרו את תחילת הבנייה. רק לאחר שפרנססק מירו-סאנס נבחר לנשיא בארסה (14 בנובמבר 1953), הפרוייקט קיבל את התאוצה הרצויה. ב-28 במרץ 1954, לפני 60,000 איש שכללו גם את הארכיבישוף של קטלוניה (גרגוריו מודרגו), הונחה אבן הפינה לקאמפ נואו.

את תכנון הפרוייקט קיבלו האדריכלים פררנססק מירו מיטיאנס (בן דודו של הנשיא ונצר למשפחת האדריכלים המפורסמת), ג'וזף סוטראס מאורי ולורנסו גארסיה בארבון. שנה לאחר תחילת הבנייה, העביר המועדון את זכויות הבנייה לחברת הנדל"ן "אינגר", שקיבלה 66 מיליון פזטות עבור השלמת האיצטדיון בשנה וחצי. האיצטדיון הושלם בסופו של דבר בתאריך המיועד, אך העלות הסופית הסתכמה בכ-288 מיליון פזטות, סכום אשר שולם באמצעות משכנתאות והלוואות מהבנקים של ברצלונה.

לכבוד פתיחתו של האיצטדיון ב-24 בספטמבר 1957 לבשה העיר חג במשך שלושה ימים. היציעים של הקאמפ נואו, עוד לא מושלמים לגמרי, נפתחו וכ-90,000 איש זרמו פנימה. נציגים מכל רבדי הספורט בקטלוניה צעדו בתהלוכה ססגונית על כר הדשא, ומיד אחר השמעת ההימנון בפעם הראשונה, שיחקה בארסה את משחקה הראשון - מול לגיה ורשה הפולנית - משחק שהסתיים בנצחונה של בארסה.

כשנפתח, הכיל האיצטדיון 93,053 מקומות (למרות שנשיא הקבוצה, מירו, שאף לקיבולת של 150,000).

האיצטדיון, עבר עשרות חידושים במהלך השנים (הוספת תאורה, תאי VIP, חדר תקשורת, מוזיאון, חדרי הלבשה מפוארים, כנסייה, מעליות, וחדרי אירוח).

במהלך מונדיאל 1982 שנערך בספרד, הוגדלה מכסת הקיבולת באיצטדיון לכ-115,000 מקומות ישיבה.

כיום, הקאמפ נואו מכיל 98,787 מקומות ישיבה. גובהו המקסימלי הוא 48 מטרים, והוא מכסה שטח של 250*220 מטרים רבועים.

 

קישור: wiki

דירוג:  (4.3)

הוסף ל Google Bookmarks הוסף ל Del.icio.us הוסף ל digg הוסף ל Yahoo My Web הוסף ל Technorati הוסף ל HOTחדש

wiki

הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
* שדות חובה


תוכן נוסףהמידע באתר Soccer-And-Spoerts.com נלקח ממקורות שונים ברחבי הרשת. אם ברצונכם לפרסם באתר ו/או מצאתם מידע שגוי ו/או ברצונכם ליידע אותנו בדבר הכותב/הכתבה ו/או הסרת התוכן, אתם מוזמנים לפנות בטופס יצירת קשר.

- www4 - web6